گیربکس آویز

گیربکس آویز

این نوع گیربکس ها مانند گیربکس های هلیکال ساختار چرخ دنده های فولادی با امتداد پرفیل مورب نسبت به امتداد شفت دارند با این تفاوت که دارای ساختار چند محوری به صورت موازی می باشند . گیربکس آویز به دلیل قابلیت چند محور بودن توانایی ایجاد نسبت های تبدیل بالایی را دارد که به موازات این مسئله قابلیت ایجاد گشتاور های بالایی را نیز دارند و در مواردی که نیاز به گشتاور های بالا و کارکرد به صورت دائم کار است ، همانند دستگاه های میکسر و یا سیستم های محرک خطی در جرثقیل های سقفی چند کاره انتخاب بسیار عالی می باشد. همچنین این نوع از گیربکس ها به دلیل داشتن حجم بالایی از روغن به صورت دائمی دارای ظرفیت حرارتی بالایی نسبت به سایر گیربکس های هلیکال هستند که این امر خود باعث بالا رفتن عمر کارکرد گیربکس و عدم تخریب زود هنگام دنده ها می گردد.

در این نوع گیربکس، دامنه گسترده ای از نسبت های تبدیل وجود دارد که این باعث ایجاد فضایی بهتر جهت مانور انتخاب گیربکس های مورد نظر طراحان و مصرف کنندگان می گردد.

کاربرد:

این نوع گیربکس ها به دلیل شکل ظاهری و نحوه ی نصب بالغ بر چهار حالت متفوت در بسیاری از دستگاه های صنعتی ، جرثقیل سقفی ، میکسر ، نوار نقاله ، به صورت تکی و جفتی استفاده میشود.